university-of-georgia-4023895.jpg

1.Aşama

Murat Dabağoğlu Real Estate’in Türkiye Ofisi’ne ulaştığınızda, almak istediğiniz gayrimenkulün özelliklerini belirtiyor ve yapacağınız yatırımla ilgili tüm sorularınızı yöneltiyorsunuz. Ardından, Murat Dabağoğlu, Seattle’da sizin aradığınız özelliklere uygun gayrimenkul alternatiflerini araştırmaya başlıyor.

2.Aşama

Türkiye ofisi size, Dabağoğlu’nun çıkardığı gayrimenkul seçeneklerini, fotoğrafları ve tüm detaylı bilgileriyle sunuyor. Sizin beğendiğiniz bir gayrimenkul olduğunda Murat Dabağoğlu ile size bir telekonferans ayarlanıyor. Danışmanınız tüm sorularınızı yanıtlayıp sizi detaylıca bilgilendirdikten sonra, bu kez size beğendiğiniz evi görüntülü göstermek üzere bir randevu ayarlıyor. Evi size, sanki oradaymışsınız gibi, ekrandan tüm detayları göstererek gezdiriyor. Evin avantajlarından ve dezavantajlarından bahsediyor. Eğer kiraya vermeyi planlıyorsanız, aşağı yukarı elde edeceğiniz kira getirisini bildiriyor.

 

3.Aşama

Eğer evi satın almaya karar verirseniz, Murat Dabağoğlu, birlikte karar verdiğiniz en mantıklı fiyat teklifi için gerekli evrakları hazırlayıp sizin adınıza satıcının broker’ına sunuyor. Teklifiniz kabul edilirse, 3 gün içerisinde, danışmanınızın size önerdiği, ABD devleti denetimiyle tüm para işlemlerinizi yönetecek olan bir ESCROW şirketine kaparo gönderiyorsunuz. Satış kapandığında tüm bedeli yine ESCROW şirketinin hesabına yatırıyorsunuz. Tapu işlemleri, yine ABD devleti denetimindeki bir TITLE şirketi tarafından yürütülüyor. Tüm bu süreçler Murat Dabağoğlu kontrolünde sürdürüldükten sonra, genelde  iki hafta içinde mülkün tapusu üzerinize geçmiş oluyor. Sizin yapmanız gereken tek şey ise birkaç elektronik imza atmak oluyor. Tabii dilerseniz tüm bu işlemleri, planlayacağınız birkaç haftalık Seattle seyahatinde halletmeniz de mümkün.

 

4.Aşama

Eğer satın aldığınız evden kira geliri elde etmek isterseniz, Murat Dabağoğlu sizin için, Property Management denen bir kiralama şirketi ayarlıyor. Bu şirket genelde, ilk kira bedeli ve sonraki kiraların yüzde 10 komisyonu ile tüm kiralama sürecinizi yönetiyor ve gerektiğinde, çıkan kiracının yerine yenisini buluyor. Kiracınızla aranızdaki tüm iletişimi de bu şirket yönetmeye devam ediyor. Ev ya da kiracıyla çıkabilecek herhangi bir sorunu çözüyor. Her ay, aidat ve diğer masrafları düştükten sonra size kalan kira gelirini hesabınıza yatırıyor.

İŞ MODELİMİZ

SIKÇA SORULAN SORULAR

Kimler ABD’de ev sahibi olup, kira geliri elde edebilir?

 

Neden Seattle’da ev almak avantajlıdır?

Masraflarım ne olacak?

Seattle’da ev fiyatları ne kadardan başlıyor? / Seattle’da ev almak için ne kadarlık bir bütçem olması gerekir?