• Murat Dabağoğlu

2019’da ABD’de en çok Y kuşağı ev alacak!

Updated: Aug 26, 2019

EMLAK KULİSİ - Millennial jenerasyonu, diğer adıyla Y kuşağı, yaşam şekilleriyle piyasaları da yönlendiriyor. Peki Y kuşağının, bu yaşam şekline göre ev tercihleri nasıl oluyor?

Millennial jenerasyonu, Türkiye’de daha çok kullanılan tabiriyle Y kuşağı; teknolojiye doğan, hayata bakışı bambaşka olan ve bu nedenle de önceki kuşakların anlamakta zorlandığı bir kuşak olarak görülüyor.

1980-2000 yılları arasında doğan, dijital medyanın cazibesine kapılan, ansiklopedi, mektup gibi araçlar yerine cep telefonlarıyla büyüyen bir kuşak bu. Öyle ki bu kuşağın 3’te 2’si, 5 yaşından önce bilgisayarla tanışmış.  Bu nedenle de bilgi edinmeden eğlenmeye kadar hemen her şeyi teknoloji aracılığıyla yapıyorlar ve en önemli özelliklerinden biri de her konuda çabuk netice almayı istemeleri.

Y kuşağının diğer bazı özelliklerini de şöyle sıralayabiliriz: Özgürlüğüne düşkün, rahat yaşamayı önemseyen, kolay adapte olabilen, çabuk vazgeçen, iyi eğitimli, otoriteye meydan okuyan, sosyal adalet duygusu ağır basan, küresel bakış açısına sahip…

Haberin devamı..

https://emlakkulisi.com/2019da-abdde-en-cok-y-kusagi-ev-alacak/610165


#amerikadayaşam # amerikadakitürkler

4 views0 comments

BİZE ULAŞMAK İÇİN:

Türkiye Ofisi

Tel: 0533 231 06 89

E-posta: melis@dabagoglurealestate.com

E-posta: ozgur@dabagoglurealestate.com

Adres: Atakent Mah. Dicle Cad. Alpaslan Sitesi 1.Blok B Girişi  No:3E Ümraniye -İstanbul 34760

TÜM SORULARINIZ İÇİN FORMU DOLDURUN