• Murat Dabağoğlu

Seattle: Eğitimli Türklerin ABD’deki favori şehri

Updated: Jul 27, 2019

Q BLOG - Yurt dışına beyin göçü söz konusu olduğunda, son dönem Türklerin en çok tercih ettiği ABD şehirlerinden biri Seattle. Peki Seattle hem ABD içinde hem de eğitimli Türkler arasında nasıl yükselen trend haline geldi? 

Amerika Birleşik Devletleri’nin batı kıyısı ve bu bölgede de Seattle şehri merkez olmak üzere Washington eyaleti; ABD içindeki en uygar, eğitim seviyesi çok yüksek, çok kültürlülüğü benimsemiş ve demokrat insanların çoğunlukta olduğu bir yer. Bu durumun en önemli nedeni, eyaletin çok iyi ve köklü bir eğitim sistemine sahip olması. Bir sonraki önemli neden ise eyaletin ekonomisinin can damarının yüksek teknolojiye ve ticarete dayalı olması. Burası Boeing, Microsoft, Amazon, Starbucks, Expedia, Real Networks, AT&T Wireless, T-Mobile, Weyerhauser, Paccar, Costco, Nordstrom, Eddy Bauer, K2 gibi dünya devi şirketlerin ve markaların çıkış yeri ve ana merkezi.

Ayrıca ABD’nin nüfusuna göre en fazla ihracat yapan eyaleti. Ülkenin, batıdaki en büyük üç limanından biri. Ve muhteşem bir doğası var… Hal böyle olunca da dünyanın pek çok ülkesinden eğitimli, belli başlı uzmanlıkları olan insanların gelip yerleştiği bir bölge. 

Haberin devamı..

https://blog.quicksigorta.com/yasam/seattle-egitimli-turklerin-abddeki-favori-sehri-514

#amerikadayaşam # amerikadakitürkler

7 views0 comments